HATARTALANUL! Szabadegyháza
Felhívjuk a lakosok figyelmét, hogy a temetői kamerákat is rendszeresen visszanézzük.

Az utóbbi időben feltűnt, hogy a temetői konténerek nagyon hamar megtelnek - és elsősorban nem temetői hulladékkal (virággal, koszorúval stb.). Miután az új temetőben három, a régi temetőben két kamera is figyeli a környéket, ezeket rendszeresen visszanézzük, főleg ha hetente többször kell jelezni a szemétszállító cégnek a konténer ürítése végett.

Tegnap, július 21-én, 8.35-8.40 között az új temetőben két férfi (József A. u. lakosok) háztartási hulladékot pakoltak a temetői konténerbe. A szükséges eljárást megindítottuk.

Felhívjuk a lakosok figyelmét, hogy a temetői konténer továbbra is temetői hulladék összegyűjtésére szolgál! A konténerek tartalmát a jövőben fokozottan ellenőrizzük, és a szállítási díjat (bruttó 59.500 Ft/alkalom) az elkövetőkre terheljük, a bírságon felül.


Emlékeztetjük a lakosokat, hogy a hetenkénti szemétszállításon felül évente kétszer lomtalanítás is kérhető a szolgáltatónál. Részletek a szolgáltató honlapján.

Egriné Ambrus Andrea
polgármester