HATARTALANUL! Szabadegyháza
Június 7-én csökkentett üzemű (morgató) próba Szabadegyházán!

Szabadegyházán is megkezdődtek a MoLaRi rendszer éles üzemű működésével kapcsolatos munkálatok, melynek keretén belül a lakossági riasztó-tájékoztató rendszer részét képező elektronikus szirénák hangos üzemű (teljes körű) próbáját tervezik. A szirénapróbák minden hónap első hétfőjén kerülnek végrehajtásra, kivéve amikor erre az időpontra nemzeti, egyházi hivatalos ünnep esik, ez esetben a próbák időpontja a soron következő hétfő.
Az éles üzemű átállással kapcsolatos első szirénapróba 2021. június 7-én kerül végrehajtásra.
A próbák során kb. 10 perc időtartamban hangképek és "élőbeszéd" szól a szirénákból, tesztelve azok megfelelő működését. A havi szirénapróbák alkalmával a lakosságnak nincs teendője!
További tájékoztató a szirénapróbákról itt olvasható.

Egriné Ambrus Andrea s.k.
polgármester