HATARTALANUL! Szabadegyháza
Szabadegyháza Község Önkormányzata több esetben tett kísérletet az önkormányzat felé fennálló hátralékos tartozások behajtására - sok esetben eredménytelenül.

Szabadegyháza Község Önkormányzata több esetben tett kísérletet az önkormányzat felé fennálló hátralékos tartozások behajtására - sok esetben eredménytelenül.

A tartozásokról rendszeresen fizetési emlékeztetőt küldünk az érintetteknek, a rendszeresen fizetendő összegekről (pl. lakbér) pedig minden hónapban számlát kapnak, ennek ellenére "elfelejtik", hogy fizetési kötelezettségük van.
A legtöbb esetben a felszólítások hatására egy-egy alkalommal történik befizetés, ám utána ezek a befizetések elmaradnak, és nemhogy a hátralékot, hanem a havonta fizetendő összeget sem törlesztik, így gyakori, hogy több százezres, akár 1 millió forintot meghaladó tartozása is van egy-egy személynek.

Miután az önkormányzat saját hatáskörben minden létező jogi lehetőséget kimerített, így a renitens, fizetési hajlandóságot sem mutató személyekkel szemben hamarosan megindítja a végrehajtási eljárást, ez elsősorban munkabérből, egyéb járandóságból letiltást jelent, de akár lefoglalást, sőt akár kilakoltatást is jelenthet (a tartozás jellegétől függően).

Az érintettek hamarosan tájékoztatást kapnak minderről - bár mindannyiuknak tudomásuk van arról, hogy tartozásuk van, hiszen pl. havonta emlékeztetjük őket, hogy lakbért kell fizetniük. Az adatvédelmi és személyiségi jogok betartásával hamarosan közzé fogjuk tenni a tartozások részleteit is!

Egriné Ambrus Andrea
polgármester